Proiecte Rezidentiale
Platforma Dezvoltatorilor Imobiliari® Proiecte Rezidentiale

B Home Residence

Descriere si modalitate de plata

🏡 B Home Residence – Confort urban în armonie cu natura

B Home Residence este un ansamblu rezidențial modern, conceput pentru a oferi un stil de viață echilibrat, în care confortul urban se împletește perfect cu liniștea naturii. Situat într-o zonă strategică, în apropierea Pădurii Cetățuia și la doar câteva minute de centrul orașului, B Home aduce împreună facilitățile moderne, un cadru natural spectaculos și un nivel superior de confort locativ.

📍 Localizare ideală

✔️ La doar 5 minute de Palas Mall

✔️ În vecinătatea Pădurii Cetățuia și a mănăstirii – locuri de relaxare, aer curat și priveliști încântătoare

✔️ Acces rapid către mijloace de transport în comun și artere principale

🏢 Detalii ansamblu

  • 150 de apartamente moderne
  • 3 blocuri (C1, C2, C3) cu regim de înălțime:
  • C1, C2 – D+P+8E+9ER / D+P+3E
  • C3 – D+P+8E+9ER
  • 208 locuri de parcare: subterane și supraterane
  • 10 spații comerciale la parter
  • 1.000 mp spații verzi amenajate
  • Locuri de joacă pentru copii
  • Parcare biciclete & stații de încărcare electrică

Facilități Premium

🔹 Securitate sporită: sistem de supraveghere video 24/7

🔹 Mini-market și spații comerciale în incinta complexului

🔹 Sală de fitness modernă în apropiere

🔹 Internet și TV prin fibră optică

🔹 Panouri fotovoltaice – pentru eficiență energetică

🔹 Finisaje personalizabile în fiecare apartament

🔹 Încălzire în pardoseală cu termostat individual în fiecare cameră

🔹 Tâmplărie PVC de calitate superioară cu geam tripan

🔹 Parchet laminat, gresie porțelanată (plăci mari), plintă MDF, uși de calitate

🧱 Materiale și execuție tehnică

  • Termoizolație cu vată minerală bazaltică
  • Fațadă ventilată cu placaj din fibrociment și piatră naturală (ardezie)
  • Tâmplărie premium și pereți cortină cu geam tripan
  • Balustrade moderne: sticlă securizată, tablă perforată, culori pastel

🛋️ Interiorul apartamentelor

  • Spații luminoase, bine compartimentate
  • Design contemporan și finisaje atent alese
  • Plafon pregătit pentru iluminat modern
  • Uși interioare cu finisaje elegante, ușă metalică antiefracție
  • Obiecte sanitare de la branduri internaționale
  • Aparate de aer condiționat preinstalate
  • Prize și întrerupătoare ergonomice și durabile

Avantaje majore

🔹 Localizare excelentă – aproape de natură și de oraș

🔹 Finisaje și dotări de top

🔹 Facilități complete pentru familie

🔹 Ideal pentru rezidență sau investiție

🏠 B Home Residence– mai mult decât un loc de locuit

Un spațiu unde fiecare detaliu contează, unde viața ta și a familiei tale se poate desfășura într-un mediu echilibrat, sigur și elegant. Aici găsești tot ce ai nevoie: natură, accesibilitate, confort și stil. B Home este răspunsul modern pentru cei care nu vor să facă compromisuri.

Modalitate de plata

Parcare:

  • demisol 15.000 euro + TVA
  • exterior langa bloc 10.000 euro + TVA
  • exterior parcarea mare 8000 + TVA

Avans apartamente cu 2,3 camere si penthouse - minim 50%.

Avans apartamente cu o camera - minim 80%

Locație Proiect

Ultimele noutati din proiectul B Home Residence

B Home Residence

🚧 Stadiu lucrări – B Home Residence

🏗️ În această perioadă se lucrează la turnarea plăcii peste etajul 8, una dintre etapele importante ale structurii.

👀 Compartimentările realizate pot fi deja vizionate, iar proiectul începe să contureze tot mai clar viitoarele spații de locuit.

✨ Lucrările continuă într-un ritm constant, în cadrul unui ansamblu rezidențial modern, amplasat într-o zonă bine conectată din oraș.

🏢 Vrei să explorezi proiectul? Tot ce trebuie să știi e în „Vezi Proiect”.

14 mai la 13:28

B Home Residence

🏗️ Jurnal de șantier – B Home Residence

Lucrările avansează constant în cadrul unui proiect gândit pentru un stil de locuire modern, într-o zonă liniștită, dar bine conectată la oraș. 🌿🏙️

🔹 Se lucrează la placa etajului 8

🔹 Se realizează cofrarea pentru etajul 9

🔹 Blocul cu regim P+4 este deja ridicat

🔹 Compartimentările și instalațiile electrice au ajuns la etajul 3

✨ Proiectul pune accent pe confort, eficiență și calitatea construcției:

✔️ Încălzire în pardoseală

✔️ Aer condiționat inclus în fiecare apartament

✔️ Fațadă ventilată premium

✔️ Izolație cu vată bazaltică

✔️ Izolație fonică între apartamente

✔️ Doar 5 apartamente pe nivel

✔️ 2 lifturi în fiecare bloc

✔️ Acces securizat și supraveghere video

✔️ Panouri fotovoltaice pentru costuri optimizate

📍 B Home Residence – apartamente premium în zona Nicolina – CUG, aproape de Palas. 🔑